See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kopplingsutrustning till gas- och fluidsystem
Beskrivning: Med kopplingsutrustning avses i denna upphandling i huvudsak kopplingskomponenter för processystem/processutrustning (hög/lågtryck) som tål vätskor och gaser av olika slag, rör samt slangar i metriska- eller tum-dimensioner. Några produktexempel är skarvar, T-stycken, kors, vinklar, avstängningsventiler, backventiler, reglerventiler, regulatorer, snabbkopplingar, slangkopplingar samt övergångar i tum- och millimeterstandard.
Intern identifierare: C 2025-1213
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39340000 Utrustning för gasnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsdokument
Beskrivning: Se underlag
Intern identifierare: 1770732-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Klämringskopplingar
Intern identifierare: 1815801-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Metal gasket seal fittings
Intern identifierare: 1818186-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ventiler & regulatorer
Intern identifierare: 1818187-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Slangar
Intern identifierare: 1818188-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Rör
Intern identifierare: 1818189-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Filter
Intern identifierare: 1818214-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Trycktransmittrar & manometrar
Intern identifierare: 1818218-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Massflödesregulatorer
Intern identifierare: 1818221-8