2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dokument och - Ärendehanteringssystem
Beskrivning: Södertälje kommun och dess kommunala bolag inom Telge AB avser att upphandla Dokument- och Ärendehanteringssytem där huvudsakligen följande kan utföras Registrering och diarieföring av allmänna handlingar Administrering av politiska sammanträden Publicering av handlingar till allmänhet och media
Intern identifierare: TI 2025-1174
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ansökan
Beskrivning: Dokument och ärendehanteringssystem
Intern identifierare: 1799182-0
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ansökan (1)
Intern identifierare: 1799837-1