Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesutbildning för vuxna på distans
Referensnummer: 22033
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80521000 Utbildningsprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunal vuxenutbildning på distans för samtliga kommuner i Västerbottens län och avser kurser på grundläggande nivå samt på gymnasial nivå inom samtliga högskole- och yrkesförberedande program.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
YRKESKURSER PÅ GYMNASIAL NIVÅ - BARN- OCH FRITIDSPROGRAMMET
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80521000 Utbildningsprogram, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Yrkeskurser på Gymnasial nivå