Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rättsdatabaser till Malmö stads pedagogiska förvaltningar
Referensnummer: GRF-2021-37305
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas, 48612000 Databashanteringssystem, 48800000 Informationssystem och servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Webbaserade tjänster för att tillgodose beställarens behov av juridisk information både som fullservicetjänster och avgränsade tjänster inom ett brett spektra av områden för att ge beställaren lättillgänglig och sammanhållen relevant juridisk information.