2. Förfarande
Förfarande
Titel: Metanol
Beskrivning: Upphandlingen avser SVOAs behov av metanol för denitrifikation i slamprocessen (kväverening) på Bromma reningsverk. Idag används metanol som kolkälla.
Intern identifierare: 23SVOA523
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24322210 Metanol
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Metanol