2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagsförsäkringar
Beskrivning: Uppdraget består kortfattat av att leverera och vidmakthålla företagsförsäkringar r under avtalstiden fr.om. 2026-05-01 t.o.m. 2029-04-30 med option för Luleå Energi AB att förlänga avtalet 1+1+1+1+1 år. Mer information framgår av FFU.
Intern identifierare: 25/66
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000