822274-2025 - Resultat
Sverige – Transformatorer – 145/12kV Transformatorer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel145/12kV Transformatorer
BeskrivningÖresundskraft Elnät AB inbjuder till anbudsgivning gällande 145/12kV transformatorer. Upphandlingen avser 3 st krafttransformatorer till 2 olika projekt enligt teknisk specifikation uppställda på fundament och förberedda för inkoppling mot nätet. All inkoppling av kontrollkablar och högspänningsanslutningar sker i separat entreprenad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111288:Lot:1