See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskläder till ambulans och sjukresor
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av skyddskläder, stationskläder och arbetskläder till ambulans och sjukresor.
Intern identifierare: RS250242
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 33199000 Sjukvårdskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000