82292-2024 - Resultat
Sverige – Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster – Night vision googles and device
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNight vision googles and device
BeskrivningRegion Värmland genomför upphandling för Svensk Luftambulans (SLA) genomför upphandling avseende köp och leverans av Night Vision Google/Device med tillhörande för helikoptrar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Titel06_Night vision goggles
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89373:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 64227000 Integrerade telekommunikationstjänster, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning