823105-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Asfalterat material – Beläggningsarbeten, Ramavtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeläggningsarbeten, Ramavtal
BeskrivningNorrtälje kommun upphandlar nytt ramavtal för beläggningsarbeten. Upphansingen är samordnad med NVAA och NEAB.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44113300 Asfalterat material
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105355:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44113000 Vägbyggnadsmaterial, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44113620 Asfalt, 44113700 Vägreparationsmaterial, 44113800 Vägbeläggningsmaterial, 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten