823250-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjukhustjänster och tillhörande tjänster – Vårdtjänster vid Lasarettet i Motala (LiM)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVårdtjänster vid Lasarettet i Motala (LiM)
BeskrivningRegion Östergötland inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling Vårdtjänster vid Lasarettet i Motala (LiM). Upphandlingen avser Vårdtjänster inom specialistsjukvård vid Lasarettet i Motala.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119082:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster