8234-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Nöd- och säkerhetsutrustning – Säkerhetsteknik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSäkerhetsteknik
BeskrivningÖppen upphandling av säkerhetsteknik för Arbetsmiljöverkets tretton kontor runt om i landet. Uppdraget består av: · Projektledning och bistå med framtagande av säkerhetslösningar o Ex justerade behov från verksamheten som behöver nya säkerhetslösningar o Ex Arbetsmiljöverket ska flytta eller sätta upp ett nytt kontor · Service och reperationsärende vid tekniska fel o Ex. Felanmälningar när något gått sönder eller är på väg att gå sönder · Säkerhetsrevisioner årligen · Utökning och komplettering av befintlig säkerhetsteknik utifrån justerade säkerhetskrav o Ex Komplettera med en kortläsare eller justera ett larm o Ex Installera en porttelefon på ett kontor · Bistå med teknisk kunskap, uppdateringar och programmering i säkerhetssystemet ARX o Uppdatera mjukvara på server och LCU:er ute på kontoren o Programmera ARX och stötta vid nya funktioner
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103461:Lot:1