823490-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse entreprenader inom särskilda fackområden – Upphandling gällande : PROJEKT NY FÖRBEHANDLING AV BIOLOGISKT AVFALL PÅ MARIEHOLM
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling gällande : PROJEKT NY FÖRBEHANDLING AV BIOLOGISKT AVFALL PÅ MARIEHOLM
BeskrivningReinvestering av befintlig anläggning för förbehandling av biologiskt avfall på Marieholm
Intern identifierareRAB-2025-00558
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling gällande : PROJEKT NY FÖRBEHANDLING AV BIOLOGISKT AVFALL PÅ MARIEHOLM