Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult säkerhetsskyddsanalys
Referensnummer: 21-006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar en konsulttjänst för genomförande av en kommunal säkerhetsanalys och tillhörande säkerhetsskyddsplan med inriktning på de kommunala förvaltningarna enligt Säkerhetsskyddslag (2018:585). Kommunens fem förvaltningar ska övergripande analyseras för att sedan brytas ned och analyseras på avdelnings- och enhetsnivå där behov finnes.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317200 Hälso- och säkerhetstjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen