Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönyteskötsel Lycksele
Referensnummer: 21027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser skötsel av grönytor inom Lycksele tätort och omfattar gräsklippning, maskinell slaghackning, manuell trimning och röjning, vårstädning och sandupptagning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen