Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel 2023
Referensnummer: 2023MKB-325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av markskötsel till område Bellevuegården, Holma, Lorensborg, Västra Hamnen samt Fastigheterna Pålsteken Skotsteken (Limhamns Sjöstad), Droppen (Hyllie) och Holmastycket (Limhamn).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen