82359-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Katrineholm: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av upphandlingskonsulter
Referensnummer: SSM2020-5856
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser upphandlingskonsulter. I arbetet ingår bland annat framtagande av förfrågningsunderlag, annonsering och utvärdering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen