82391-2017 - ResultatSverige-Boden: Potatis
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – potatis.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03212100 Potatis
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun inbjuder er här med att lämna anbud på potatis till vissa av kommunens enheter t.ex. skolor, förskolor enligt bilaga 3_leveransadresser och leveransdagar.
Uppdragets omfattar att leverera avtalade artiklar till kommunens enheter. I uppdraget ingår anskaffning, leverans och lagerhållning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen