82409-2021 - KonkurrensutsättningSverige-LEKSAND: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Leksands kommun och Leksandsbostäder AB bjuder härmed in till anbudlämning inom rubricerad upphandling.
Upphandlingen syftar till att täcka verksamhetens behov av upphandlingsstöd vid separata upphandlingar inom olika avtalsområden men även resursförstärkning vid arbetstoppar.
Upphandlingen ska leda till ramavtal avseende nedanstående fem avtalsområden:
* Uppdragskonsult IT-upphandling
* Uppdragskonsult Varuupphandling
* Uppdragskonsult Tjänsteupphandling
* Uppdragskonsult Sociala tjänster
* Bemanningskonsult
Anbud kan lämnas på samtliga eller enskilda avtalsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen