See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1266 Omhändertagande av farligt avfall
Beskrivning: Upphämtning, omhändertagande samt destruering av farligt avfall. Upphandlingen är uppdelad i två upphandlingsområden: Område A: Telge Återvinning, (Återvinningscentraler) Område B: Södertälje Hamn, (Båtar)
Intern identifierare: 24/122
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna upphandling avser upphämtning, omhändertagande samt destruering av farligt avfall från Telge Återvinnings återvinningscentraler samt båtar i Södertälje Hamn .
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde A
Beskrivning: Område A: Telge Återvinning, (Återvinningscentraler)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde B
Beskrivning: Område B: Södertälje Hamn, (Båtar)