82438-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Café- och konditorisortiment för avhämtning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelCafé- och konditorisortiment för avhämtning
BeskrivningUpphandlingen omfattar bredda smörgåsar, kaffebröd, tårtor och övrigt konditorisortiment. Upphandlingen är ett komplement till avtalen Livsmedel matbröd och kaffebröd, Livsmedel konsumentförpackningar och Cateringtjänster och vänder sig till verksamheter i Göteborgs Stad som har behov av café- och konditorisortiment för avhämtning lokalt i staden. Det fika som köps in till Nämnden för Inköp och upphandlings månadsmöten kommer attreserver as enligt 4 kap 18§ LOU. Ramavtalet omfattar inte leverans av varor till Beställarens lokaler.
Intern identifierare794/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelReserverad del
BeskrivningFika för nämnden för Inköp och upphandlings möten 1 gång per månad.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del
BeskrivningCafé och konditorisortiment för avhämtning inom Göteborgs Stad