82460-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Synhjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Punkthjälpmedel och programvaror för synskadade
Referensnummer: SLSO 19-524
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38624000 Synhjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Punkthjälpmedel och programvaror för synskadade, till SLSO och region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30150000 Skrivmaskiner, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48313100 Optiskt lässystem, 48314000 Programvara för taligenkänning, 48512000 Programvara för interaktiv röststyrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen