82481-2020 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Fiskfiléer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-2053 Färsk fisk för Södertälje, Nykvarn, Salems, Flen och Gnesta kommun samt Tom tits experiment
Referensnummer: TI2019-2053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15211000 Fiskfiléer
II.1.4.
Kort beskrivning
Färsk fisk, levererad till Södertälje kommun, Nykvarns kommun, Salems kommun, Flens kommun, Gnesta kommun och Tom Tits experiment AB
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15211100 Färska fiskfiléer, 15250000 Fisk och skaldjur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen