2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av källsorterat matavfall genom biologisk återvinning
Beskrivning: Upphandlingen avser biologisk återvinning av källsorterat livsmedels- och köksavfall, fortsättningsvis benämnt ”matavfall”, genom mottagning och behandling i en biogasanläggning.
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000