Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster Tv- och bredband
Referensnummer: N230-1441/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72410000 Leverantörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tecknande av avtal med en tjänsteleverantör för helhetslösning av Lokalförvaltningens fastighetsnät i cirka 4 000 lägenheter (äldreboende och boende med särskild service) med tillhörande gemensamhetsutrymmen. I dagsläget finns 118 egna fastigheter med boende med särskild service (BmSS) samt äldreboende (Äbo) 50 egna fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64228100 Överföring av TV-sändningar, 72400000 Internettjänster, 72411000 Internetleverantörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen