825209-2025 - Resultat
Sverige – Personalförmedling – Administrativa bemanningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAdministrativa bemanningstjänster
BeskrivningHuddinge kommun avser upphandla ramavtal för administrativa bemanningstjänster inom följande delområden: 1. HR 2. Administration 3. Ekonomi 4. Kommunikation 5. Vägledare/Reception/Internservice 6. Vaktmästeri/Fastighetsskötsel 7. IT 8. Senior/Hybrid 9. Chef Respektive delområde omfattare ett antal roller. Upphandlingen omfattar bemanningstjänster. Med bemanningstjänster avses inhyrning av personal för kortare och längre tidsperioder vid tillfälliga vakanser hos ordinarie personal, till exempel på grund av sjukskrivning, ledighet och uppsägning, samt vid tillfälliga arbetstoppar. Upphandlingen och tillhörande avtal är ett komplement till interna bemanningspooler etc. som förekommer hos vissa Beställare och verksamheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHR
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79500000 Kontorshjälp, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministration
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelEkonomi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKommunikation
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelVägledare/Reception/Internservice
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelVaktmästeri/Fastighetsskötsel
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelIT
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelSenior/hybrid
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelChef
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:9