2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renhållning och sopkorgstömning
Beskrivning: Tjänsteavtal avseende Uppdraget omfattar tömning av papperskorgar och hundlatriner på kommunala ytor i Håbo kommun samt plockstädning enligt kontraktshandlingarna. Därutöver omfattar det fasta priset tvätt av gångtunnel och trapp. Uppdraget utförs i olika delområden: Bålsta C, Bålsta stationsområde och Bålsta ytterområden samt Skokloster. Den geografiska omfattningen i detalj framgår av separata handlingar som kommer att publiceras inom kort. Likaså kommer upphandlingsföreskrifterna att publiceras inom kort. OBS! Det räcker att endast lämna in priser och ifylld ESPD (egenförsäkran) med anbudet. Utredning om kapacitet och uteslutning kommer att begäras in i efterhand från preliminärt vinnande anbudsgivare (mer info om detta finns i upphandlingsföreskrifterna).
Intern identifierare: UH-25-50424
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Tjänsten omfattar tomning av papperskorgar, hundlatriner och skräpplockning samt rengöring enligt omfattning angiven i kontraktet.
Intern identifierare: Renhållning och sopkorgstömning