See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Administrativa bemanningstjänster
Beskrivning: Huddinge kommun avser upphandla ramavtal för administrativa bemanningstjänster inom följande delområden: 1. HR 2. Administration 3. Ekonomi 4. Kommunikation 5. Vägledare/Reception/Internservice 6. Vaktmästeri/Fastighetsskötsel 7. IT 8. Senior/Hybrid 9. Chef Respektive delområde omfattare ett antal roller. Upphandlingen omfattar bemanningstjänster. Med bemanningstjänster avses inhyrning av personal för kortare och längre tidsperioder vid tillfälliga vakanser hos ordinarie personal, till exempel på grund av sjukskrivning, ledighet och uppsägning, samt vid tillfälliga arbetstoppar. Upphandlingen och tillhörande avtal är ett komplement till interna bemanningspooler etc. som förekommer hos vissa Beställare och verksamheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: HR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79500000 Kontorshjälp, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administration
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ekonomi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kommunikation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Vägledare/Reception/Internservice
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vaktmästeri/Fastighetsskötsel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: IT
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Senior/hybrid
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Chef
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105344:Lot:9