See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Bortforsling av båtar
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att säkerställa att dessa båtar, vrak och skrotbåtar forslas bort för att inte skada miljön, bidra till nedskräpning och hindra övrig sjötrafik i vattnen kring Stockholms kommun. Se upphandlingsdokument för detaljer
Intern identifierare: E2025-00179
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63725000 Bärgning och upptagning
Ytterligare klassificering (cpv): 50243000 Skrotning av skepp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Bortforsling av båtar