2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor
Beskrivning: Bussresor med chaufför för anställda, elever, brukare och övriga personer inom Lunds kommuns verksamhet. Behovet omfattar till exempel, men inte begränsat till - utflykter/transporter till och från olika evenemang, personalutflykter, konferenser, studiebesök samt övriga turer till och från Lunds kommuns områden. Uppdraget är avsett att komplettera avtal om reguljär skolskjuts och resebyråtjänster. Resor som omfattas av dessa avtal undantas från denna upphandling.
Intern identifierare: KS 2024/0411
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000