82587-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bårhustjänster och transporter av avlidna
Referensnummer: RS 2020-02441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Bårhustjänster samt transporter av avlidna från hemmet till närmsta bårhus och transporter inom SU.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen