82620-2018 - ResultatSverige-Värnamo: Byggnadsmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggvaror
Referensnummer: UHN.2017.103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111000 Byggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun inbjuder till upphandling av byggnadsvaror enligt förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44111000 Byggnadsmaterial, 44112200 Golvbeläggningar, 44112500 Taktäckningsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44212500 Vinkelstänger och profiler, 44230000 Byggnadssnickerier, 44420000 Varor som används för byggnadsändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen