82654-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Bottenfaunaundersökningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBottenfaunaundersökningar
BeskrivningLänsstyrelsen inbjuder till anbudslämning gällande Bottenfaunaundersökningar i Västra Götaland, framförallt som en del av den biologiska kalkeffektuppföljningen men också i samband med övrig miljöövervakning. För upphandlingen tillämpas ABK 09 allmänna kontraktsvillkor för konsulttjänster.
Intern identifierare581-4122-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90711500 Miljöövervakning utom för byggprojekt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000