82666-2018 - ResultatSverige-Ed: Mjölk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjölk
Referensnummer: UH-2017-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15511000 Mjölk
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda, Mellerud, Säffle och Åmål gör en gemensam upphandling av mjölk i enlitersförpackningar. Leveranser ska ske till adresser bifogade i "Leveransadresser". Leveransadresser kan tillkomma under avtalstiden efter överenskommelse med leverantören.
Inga volymer garanteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bengtsfors kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15511000 Mjölk, 15500000 Mejeriprodukter, 15510000 Mjölk och grädde
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dals-Eds kommun
Del nr: 2
Färgelanda kommun
Del nr: 3
Melleruds kommun
Del nr: 4
Säffle kommun
Del nr: 5
Åmåls kommun
Del nr: 6