2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måleritjänster
Beskrivning: Löpande målningsarbeten in- och utvändigt inom Uppsalahemkoncernens fastighetsbestånd. Uppsalahem förvaltar inom fyra distrikt närmare 18 000 lägenheter, varav ca 4 000 studentbostäder. Upphandlingen innefattar 4 olika geografiska områden enligt våra distrikt. Distrikten är fördelade på två (2) arbetsområden.
Intern identifierare: UH 2024-000575
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45432220 Tapetsering, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000