See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köksutrustning förhandlat förfarande utan föregående annonsering
Beskrivning: Värmdö kommun bjuder in till upphandling av köksutrustning i syfte att teckna ramavtal med en leverantör. Upphandlingen sker genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Anbudsgivare ombeds inkomma med förslag på skrivelse för krav på prisjustering i Bilaga 2 - Priser och betalning punkt 3 Prisjustering. Föreslagen skrivelse ska bifogas till bilaga Anbudsformulär och kommer ligga till grund för förhandlingen. Notera att avtalstiden har ändrats.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118623:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39221100 Köksgeråd, 39221200 Bordsservis