Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling - Elbilar – Remiss av underlag
Referensnummer: 20RGK233
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144900 Elfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg kommer att genomföra en upphandla av elbilar under våren 2020. Potentiella anbudslämnare ges chansen att lämna synpunkter, kommentarer eller önskemål på underlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34114000 Specialfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen