82761-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning – Fastighetssystem, Tingsrydbostäder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetssystem, Tingsrydbostäder
BeskrivningUpphandlingen avser ett tjänsteavtal för att säkra Tingsrydsbostäders behov och tillgång till ett fastighetssystem som tjänst. Målet är att upphandla ett fastighetssystem från en leverantör som har mycket god kännedom om de krav som ställs på ett fastighetssystem för fastighetsbolag inom offentlig sektor.
Intern identifierare25/1
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning, 48463000 Programvara för statistik, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72262000 Utveckling av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000