2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförandeentreprenad utbyggnad VA Kyna, Borlänge
Beskrivning: Schaktning och förläggning av VA ledningar för kommunalt vatten och spillvatten i området Kyna (Borlänge) som består av 80-100 fastigheter.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123012:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk