82774-2020 - ÄndringSverige-Kristinehamn: Sopbilar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopbilar, 4 st
Referensnummer: TN/2020:16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144511 Sopbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av 4 st. Sopbilar enligt följande:
1 st. Sopbil för återvinningshantering, 1-fack
1 st .Sopbil för stadsmiljö, 2-fack
2 st .Sopbilar för landsbygd, 2-fack
Anbud ska lämnas i sin helhet.
Omfattning
Upphandlingen avser inköp av fyra (4) st. fabriksnya sopbilar till tekniska förvaltningens renhållningsavdelning enligt nedan:
1. 1 st Sopbil för återvinningshantering, 1-fack2. 1 st. Sopbil för stadsmiljö, 2-fack3. 2 st. Sopbilar för landsbygd, 2-faaggregatalternativ ck
Observera krav på enligt de bifogade kravspecifikationerna.