82776-2018 - ResultatSverige-Lund: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mechanics for harmonics-rejecting mirror for Balder beamline
Referensnummer: 2017/1231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Scope.
The package includes a Harmonics-Rejecting Mirror (HRM) system without optics. The system hosts two parallel mirrors, with one of them being bendable. The bender and other motorized adjustment stages are also parts of the package, as well as a UHV chamber without support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen