Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala inköp
Referensnummer: VOF 604/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312200 Hemkörning av varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar varuplock och leverans till kunder i staden samt tillhandahållande av webbshop av dagligvaror (varor) där beställningar kan ske. Med kunder avses de personer som har biståndsbeslut för stöd vid inköp av varor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15800000 Diverse livsmedel, 55521100 Hemkörning av mat, 63710000 Kringtjänster för landtransporter, 85312200 Hemkörning av varor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen