2. Förfarande
Förfarande
Titel: NDS T-320 Mäklartjänst i samverkan
Beskrivning: Mäklartjänst. Leverantör ansvarar för att hitta lämplig underleverantör för efterfrågad vara, tjänst eller entreprenad. Varor, tjänster och entreprenader som kan blir aktuella för inköp är t ex: vågutrustning, TA-material, maskinutrustning, servicetekniker, specifika konsulttjänster, elmaterial för anläggningsbyggande, diverse entreprenad- och installationsarbeten, service- och underhållsåtgärder mm.
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 39300000 Diverse utrustning, 42990000 Diverse specialmaskiner, 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 44190000 Diverse byggmaterial, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44212320 Diverse konstruktioner, 44423000 Diverse artiklar, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 98300000 Diverse tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: NDS T-320 Mäklartjänst i samverkan