82822-2021 - ResultatSverige-KUNGSÄNGEN: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekter
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upplands-Brohus AB med Upplands-Bro Kommunfastigheter AB upphandlar ramavtal avseende Arkitekter för kommande byggprojekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen