2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till samråd inför kommande upphandling av stadstrafik i Linköping och Norrköping
Beskrivning: AB Östgötatrafiken inbjuder till samråd inför kommande upphandling av stadstrafik i Linköping och Norrköping. För ytterligare information samt anmälan, vänligen se bifogad "Inbjudan till samråd" under bifogade dokument.
Intern identifierare: 2025/0870, 2025/0871
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
Ytterligare klassificering (cpv): 34121100 Bussar för kollektivtrafik