828334-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Däck och däckservice - WBAB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck och däckservice - WBAB
BeskrivningHej Däckleverantör! Upphandlingscenter inbjuder till anbudsgivning gällande Däck och däckservice. Välkommen att lämna anbud i upphandling som avser Beställarens successiva behov av däck, däckservice och förvaring av däck för personbilar, lätta fordon, tunga fordon och entreprenadfordon. Beställarens nuvarande avtal är på väg att gå ut. Väkommen att lämna anbud
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSmedjebacken (WBAB) < 3,5 ton (Wessmanbarken Vatten &amp; Återvinning AB)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123030:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSmedjebacken (WBAB) > 3,5 ton (Wessmanbarken Vatten &amp; Återvinning AB)
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123030:Lot:2