Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larm och passersystem samt integrerade låssystem
Referensnummer: UH-19-22584
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31625300 Inbrottslarmssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerat underhåll, felavhjälpande åtgärder samt komplettering/modernisering på kommunens inbrottslarm och passersystem. Även nyinstallationer kan komma att efterfrågas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 42961100 Passerkontrollsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen