See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 9015 Zoologen ombyggnadsentreprenad i samverkan
Beskrivning: 9015 Zoologen är ett spekulations - och ombyggnadsprojekt byggd 1967, en laboratoriebyggnad. Byggnaden består av en högdel i 4 våningar med labb och en lågdel om 2 våningar, totalt 6 vångar. Stora delar av de två nedre våningarna är mörka dels för att byggnaden är djup, dels för att stora delar av suterrängplanet är under mark.
Intern identifierare: 2052710-1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45214610 Byggnation av laboratoriebyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000