82859-2021 - ResultatSverige-HALMSTAD: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Timbanken 2020 - Konsulter
Referensnummer: DNRGS190185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsulter som ska ge professionell näringslivsrådgivning till blivande och etablerade företag i Halland inom sju olika kompetensområden:
Affärsplan och affärsutveckling
Ekonomi och juridik
Marknad, sälj och kommunikation
Ledning, organisationsutveckling och HR
Produkt-/tjänsteutveckling och import/export
Digitalisering och IT
Hållbarhet
Rådgivningen ska ges till ett fast timpris á 700 kronor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster, 79111000 Juridisk rådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79412000 Finansiella konsulttjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen