828653-2025 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Blodgassprutor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodgassprutor
BeskrivningUpphandlingen av Blodgassprutor omfattar följande produkter: 1. Blodgassprutor med kanyl 2. Blodgassprutor utan kanyl 3. Blodgassprutor med blandningskula eller motsvarande, med och utan kanyl. Blodgassprutornas avsedda användning är: Arteriell och venös provtagning vid analys av blodgaser och elektrolyter
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBlodgassprutor med kanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115160:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141310 Injektionssprutor, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBlodgassprutor utan kanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115160:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelBlodgassprutor med blandningskula med och utan kanyl
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115160:Lot:3